University Rover Challenge 2016 zakończone!


Za nami University Rover Challenge 2016.‬

IMAG0603

Dziś zadania poszły nam o niebo lepiej niż wczoraj, zdobyliśmy 73 punty za zadanie serwisowe oraz aż 93.3 punkta za zadanie szukania życia. Niestety te wyniki nie pozwoliły nam na odrobienie straty z wczoraj co przełożyło się na 7 miejsce w ogólnej klasyfikacji finału ARES!!!
Gratulujemy zwycięzcom – Legendary Rover!!! Świetna robota!

lista

IMAG0613DSC04359Sędziowie byli zachwyceni naszymi działaniami na serwisie, gdzie wykonaliśmy wszystkie elementy zadania za wyjątkiem napełnienia zbiornika na paliwo. Ustąpiliśmy w tym zdaniu jedynie ekipie Legendary Rover. Mimo niewielkiej usterki sprzęgła napędu „Zasysacza” – urządzenia do pobierania próbki udało nam się zebrać wymagany materiał. Po 20-minutowej analizie, podczas prezentacji wyników gratulowano nam świetnej, przemyślanej i bardzo naukowej prezentacji. Ciekawostka związana z tym zadaniem: Zaoraliśmy (dosłownie) 20 metrów pustyni. Oczywiście na wymaganą głębokość 5 cm 😉

Pełni optymizmu wracamy do LA, wiemy co musimy poprawić w funkcjonowaniu robota jaki i również jesteśmy pewni, że potrzebujemy większego niż dotychczas zespołu. Sędziowie zapowiadają jeszcze trudniejsze zadania na następny rok.